ساحل افتاب12

هر آنچه كه بايد در مورد يونان بدانيد .قسمت 5.

 

هر آنچه كه بايد در مورد يونان بدانيد

ديدني هاي يونان

بي شك آكروپوليس آتن ديدني ترين  منطقه تاريخي در يونان است كه به راحتي مي توان عظمت و بزرگي تاريخ اين كشور را در اين منطقه حس كرد . مناظر باشكو و حيرت انگيز و بناهاي تاريخي  زيادي در اين مكان وجود دارد و در همه ايام سال گردشگران زيادي را به خود فرا مي خواند .عاشقان تاريخ ، تمدن و هنر و زيبايي غير ممكن است اين مكان را ببينند و متحير و غرق در لذت نشوند .

سواحل زيبا و جزاير منحصر به فرد يونان را هم از ياد نبريد . جزايري مخصوص  عاشقان و زوج هاي رومانتيك (مانند سانتوريني) .آب هاي آبي با سواحل رنگ بندي شده در همه مناطق اين جزاير كه هر كدام در نوع خود بي بدليل و زيبا هستند . اين جزاير آنقدر زيبا و پرطرفدار هستند كه به سادگي در فصل هاي گرم سال نتوانيد به آنجا برويد بنابر اين بايد از قبل براي ورود به اين جزاير رزرو كرده باشيد .

همچنين در فصل تابستان  فستيوال هلنيك را حتما شركت كنيد . در اين فستيوال تئاتر ها و كنسرت هاي زيادي بر پا مي شود . هدف از برپايي اين فستيوال يادآوري ايام گذشته در يونان و افتخار به اين دوران مي باشد. يوناني ها به شكل عجيبي براي گذشته خود احترام قائل هستند و پاس مي دارند . پس بهتر است در هنگام صحبت كردن در خصوص فرهنگ و تمدن يونان در اين فستيوال مراقب باشيد .

صخره هاي متئورا نيز بسيار جالب و ديدني هستند . در اين محل تعدادي بي شماري عبادتگاه ساخته شده است كه در حال حاضر تنها 6 تا از اين عبادتگاه ها بر پا هستند  .  براي گرفتن حمام آفتاب هم جايي بهتر از جزيره كورفو پيدا نمي كنيد . اين جزيره هم آفتاب دلپذيري دارد و هم مناظر طبيعي و بكر فوق العاده اي دارد  كه گردشگران زيادي را به خود مجذوب مي كند .  شهر دلفي يونان هم پر است از جاذبه هاي تاريخي و ديدني كه از جمله آن مي توان به عبادتگاه  آپولو اشاره نمود كه بسيار مشهور است .

كوه مذهبي يوناني ها را هم بايد ديد . كوه المپوس بسيار زيبا است و  بي شك لذت زيادي براي شما كوه پيمايي در اين كوه به همراه خواهد داشت . علاقمندان به پياده روي هم بهتر است  به پارك ملي ساماريا گرجبرويد برويد و ساعت ها در اين پارك پياده روي كرده و از مناظر بكر آن لذت ببرند .

هراكليون  موزه باستان شناسي مشهور يونان را هم حتما در برنامه بازديد خود قرار دهيد . اين موزه در جزيره كرت واقع شده و تمامي آثار آن مربوط به قرن هاي گذشته و دور يونان بوده و بسيار مهيج است .

سفر به يونان قطعا تجربه اي بي نظير براي علاقمندان به مسافرت اروپايي مي باشد. اين كشور هم مزاياي ساير كشور هاي اروپايي را دارد و حتي افرادي كه بتوانند در اين كشور اقامت دريافت نمايد مي توانند به تمامي نقاط اروپا به راحترين شكل رفت و آمد نمايد و لذت زندگي در اروپا  را تجربه كنند .

براي مطالعه ادامه مطلب سايت گردشگري سياحتگران ساحل آفتاب مراجعه فرماييد و همچنين براي اطلاعات بيشتر با كارشناسان و متخصصين ساحل آفتاب تماس بگيريد .
 

travel.sahelaftab.com

 02188656892
 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ساعت: ۰۴:۳۶:۰۴ توسط:ساحل افتاب موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :